Jdi na obsah Jdi na menu
 


1. hrací den - výsledky, statistiky, komentáře

9. 8. 2008


Dolní Beton

SFC Sporting Inconcludente Husova - FC Helmand 1:6 (1:1)
branky: Bořuta 1x - O. Růžička 3x, Žák 2x, Mrázek 1x
delegát: Tuan
rozhodčí: Mika

BC Galaxy - Shadow 0:4 (0:2)
branky: Tuan 1x, Mika 2x, Bui 1x
delegát: F. Kučera                                                                                                                              rozhodčí: P. Růžička (zn. 2)
hvězda utkání: Mika (SHW)
komentář:
První utkání po vydatné vodní sprše mělo i přes hektolitry vody na Betoně poměrně solidní úroveň. Nováček a absolutní outsider Galaxy se proti mistrovi Shadow bránil statečně. Především v brance postávající Michal Králík mařil mnoho šancí soupeře. Oddíl Galaxy urputně střežil vlastní polovinu a občas vyrážel k nepatrně nebezpečným protiútokům, ty však nezkušený Mikulka nedokázal přetavit ve významnější nebezpečí. Hráči Shadow měli mnohem více ze hry, ale zatím neměli střelecký den. Až 40 vteřin před výměnou stran se prosadil pohotovou střelou Tuan a po pár vteřinách i Bui. O výsledku bylo prakticky rozhodnuto. Druhá půle přinesla podobný obrázek. Galaxy se brání a Shadow dobývá.
Dvěma brankami se připomněl i nejlepší střelec poslední sezóny Jan Mika. Tým Galaxy i přes prohru zanechal ve své premiéře v BL pozitivní dojem a předvedl pár nadějných kombinací především po ose Jarek Pivoda - Pavel Mikulka .

BC Ajaccio - FC Helmand 5:2 (2:1)
Branky: P. Růžička 2x, Kučera 2x, Dyšlevský 1x - Mrázek 1y, O. Růžička 1x
delegát: J. Pivoda
rozhodčí: Mika (zn. 2)
karty: Hradil (ŽK)
hvězda zápasu: nové dresy Ajaccia
komentář:
Úvodní zápas Ajaccia v novém ročníku BL nepřinesl žádné překvapení. Hráči ve žlutých, slušivých dresech svého soupeře přehrávali hned od prvních minut. Na druhé straně Helmand se snažil střílet s každé pozice a tím překvapit dobře hrajícího protivníka. Zejména Mrázek zkoušel své střelecké štěstí z každé pozice. Ve většině případů však míč skončil mimo vymezené hřiště. Po uklidňujících brankách, které znamenaly bezpečné vedení, se mohlo Ajaccio v poklidu soustředit na obranu a nebezpečné protiútoky, ze kterých nejvíce hrozil P. Růžička s pro útočníka netypickým číslem na zádech. A právě po jednom rychlém útoku, dokázal vstřelit svou druhou branku v zápase. S konečným výsledkem bylo spokojeno více Ajaccio. Helmand mohli být spokojený ne tak s výsledkem, jak s předváděnou hrou, která byla na jeho poměry velice kvalitní.

BC Galaxy - Sporting Husova 3:4 (1:3)
branky: Pivoda 3x - Kolařík 1x , Střelec 2x , Janča 1x
rozhodčí: P.Růžička (zn. 2)
delegát: Ondřej Růžička
hvězda utkání: J. Pivoda (GAL)
komentář:
Husova nenechala nic náhodě a pustila se do soupeře pěkně z ostra. Hned po pár minutách tým Galaxy inkasoval dva góly po pěkných kombinacích soupeře. Po té snížíl J. Pivoda na rozdíl jedné branky, ale hráči Husovy se rychle otřepali a nastříleli opět dva rychlé góly zásluhou skvěle hrajícího Radima Střelce. Už to vypadalo, že Galaxy nic jiného nevymyslí, ale po odraženém míči srovnávaval technickou střelou kapitán domácích. Poté se opět stejný hráč dostal do výhodné pozice a snížíl skóre na rozdíl jediného gólu, ale zbytek zápasu si dokázali rodáci z Malenovic už pohlídat.

Shadow - BC Ajaccio 1:2 (1:1)
branky: Tuan 1x - Dyšlevský 2x
delegát: J. Pivoda
rozhodčí: Mrázek (zn. 4)
hvězda zápasu: rozhodčí Mrázek
komentář:
Nejvíce očekávané utkání celého prvního hracího dne přineslo řadu zajímavých okamžiků.
Mezi které patřili hezké kombinace, zahozené šance, Buiovi pády a jedna diskutabilní branka,
která měla přívlastek vítězná. Mohl to být fotbalový vrchol sobotního programu BL, ale nakonec z toho byl průměrný zápas s nálepkou nezaslouženého vítězství Ajaccia. Celý zápas očividně nezvládl sudí Mrázek, který v jeho průběhu mnohokrát chyboval. Vrcholem jeho špatného výkonu bylo rozhodnutí o brance, která padla po ruce Dyšlevského. K situaci došlo těsně před koncem utkání, takže Shadow neměli mnoho času na ni reagovat. Uvidíme jakou dohru bude mít tento zápas pro rozhodčího zápasu.

BC Galaxy - FC Helmand 1:5 (0:3)
branky: Mikulka 1x - Růžička 3x, Mrázek 1x, Hradil 1x
rozhodčí: Janča (zn. 2)
delegát: Bořuta
hvězda utkání: O. Růžička (HMD)
komentář:
Do utkání vstupoval Helmand jako favorit protože nováček s Galaxy nedokázal v předešlých utkáních získat ani bod. Ihned ze začátku se ujal Helmand vedení zásluhou dvou rychlých gólů Ružičky a od té doby si v podstatě už celé utkání bezpečně udržoval náskok. Do poločasu ještě zvýšil Mrázek. Ze začátku druhého poločasu se podařilo Galaxy snížit, ale hned poté zkompletoval hattrick růžička a tím zamezil nějakému dramatu. Konečnou podobu výsledku dal Hradil.  

SFC Sporting Inconcludente Husova - BC Ajaccio 6:4
branky: Růžička 2x , Kučera 1x , Dyšlevský 1x - Janča 2x , Bořuta 2x , Střelec 2x
rozhodčí: M.Mrázek (zn. 2)
delegát: Ondřej Růžička
hvězda utkání: Janča (HUS)
komentář:
Zápas začal celkem v poklidném tempu. Hráči Ajaccia se pokoušeli pár střelami ohrozit branku soupeře, jenže k ničemu to nevedlo. Do vedení se dostal Sporting po krásných kombinacích, které jsme mohli sledovat celý zápas. Ajaccio stihlo vyrovnat, ale potom už Sporting postupně zvyšoval skóre a hráči ve žlutých dresech snižovali vždy na rozdíl dvou branek. Husova si po krásném utkání odváží 3 cenné body.

Shadow - FC Helmand 4:2 (1:0)
branky: Mika 2x, Tuan 1x, Mrázek vl.1x - Bui vl.1x, Hradil 1x
delegát: Bořuta
rozhodčí: Janča (zn. 2)
karty: Žák (ŽK)
hvězda utkání: Mika (SHW)
komentář:
Do utkání vstoupil Helmand s defenzivní taktikou a hráči shadow se proti tomuto bloku dlouho nedokázali prosadit. První poločas byl navíc poznamenán zkratem žáka, který zakopl balon který šel podat za toto zdržování si poté zblízka prohlédl žlutou kartu. Nakonec se podařilo Tuanovi prolomit střeleckou smůlu a do druhého poločasu šli tedy Shadow s těsním vedením. Druhý poločas již nabídl lepší fotbal na obou stranách. Mika dal ve druhém poločase hattrick a prosadil se i Bui i když asi na druhou stranu než by chtěl, protože si dal kuriózní vlastní gól když vystřelil a balón se ode zdi odrazil až do vlastní branky.

BC Galaxy - BC Ajaccio 3:2 (1:1)
branky: Mikulka 2x, P. Růžička vl. 1x - P. Růžička 2x
delegát: Tuan
rozhodčí: Mika

Shadow - SFC Sporting Inconcludente Husova 9:3 (3:1)
branky: Mika 4x, Tuan 5x - Janča 2x, Bořuta 1x
delegát: Kučera
rozhodčí: P. Růžička (zn. 2)
hvězda utkání: Tuan (SHW)
komentář:
Sporting Husova se v tomto utkání musel obejít bez Pavla Kolaříka a na jeho výkonu to bylo znát. S černých barvách Shadow excelovala především umělecká dvojice Mika - Tuan. Samozřejmě za stálé podpory nenápadného, ale o to platnějšího Buie.
V první půli se střelecky prosazoval především kapitán Mika. Na Sportingu bylo vidět, že jeho hráčí bez možnosti střídán odpadají po kondiční stránce. I přesto se pro ně utkání vyvíjelo docela nadějně, když necelé dvě minuty před koncem prohrávali jen 3:4. Pak se ovšem naplno rozjela branková mašina Shadow. Pěti brankami v rychlém sledu uštědřili protivníkovi krutý debakl. Oko fotbalové fajnšmekra nejvíce potěšila precizní dělovka Tuana, která trefila šibenicI, taK přesně, že lépe už to ani nelze.

Horní beton

Rafani - FC Scoutdoor.cz 3:6
branky: M. Krčma 2x, Procházka vl. 1x - Král 3x, P. matoušek 1x, Procházka 2x
delegát: Mazur
rozhodčí: Půček (zn. 1)
hvězda zápasu: Král (SCO)
komentář:
Utkání bylo ze začátku díky dešti opatrné, aktivnějším týmem byl Scoutdoor, který i přes vlastní gól díky střelci, který na dresu nosí jméno Král vedl v poločase 2:1. Druhý poločas byl opět aktivnější Scoutdoor, Matoušek T. předvedl pár pěkných střel. Rafani se dostávali do šanci jen málo kdy, jediný okamžik kdy kombinaci Krčma - Krčma zakončil Milan patičkou. Konečný stav 6:3 pro FC Scoutdoor.cz.

Bärenzwinger - Rude Boys 1:7 (0:3)
branky: Goňa 1x - Papírek 1x, Just 3x, Mazur 1x, Jůza 1x, Šmigura 1x
rozhodčí: J. Krčma  (zn. 1)
delegát: Heliš
hvězda zápasu: Just (RB)
komentář:
Toto utkání bylo jedno z prvních, a z tohoto důvodu bylo hřiště velmi kluzké, kde mnozí hráči měli problémy svůj souboj ustát. Od začátku zápasu je tým Rude Boys aktivnější směrem k soupeřově bráně a zaslouženě vyhrává poločas 3:0, když se prosazují Just, Papírek a Mazur. Po poločase zvyšuje Rude Boys na 5:0 po brankách Justa a Jůzy. Týmu Bärenu chybí vetší bojovnost a napadání soupeře, první branku Bärenu mohl dát Pivoda, ovšem nastřeluje břevno, za chvíli stejný hráč nastřeluje další břevno, asi jim není souzeno vstřelit branku, zato na druhé straně nemají žádné problémy s proměňováním svých šancí a na 6:0 zvyšuje Šmigura, touto brankou se střelecky prosazuje celý tým Rude Boys, Goňa střeluje první branku pro svůj tým a poslední branku zápasu dává Just a konečný výsledek je 7:1 pro Rude Boys. Tým Rude Boys myslí v této sezóně na lepší umístění než v minulé sezóně, svou největší sílu vidí, v střídání svých dvou formací, tak tomuto týmu snad ani nemůžou dojít síly.

Holešovští Ještěři - FC Scoutdoor.cz   0:5 (0:1)
branky: Král 4x, Procházka 1x
rozhodčí: Pavel Just (zn. 2)
delegát: Milan Krčma   
hvězda utkání: Adam Král (SCT)
komentář:
Na konci 2. minuty 1. poločasu Martin Procházka byl sám před brankou soupeře, jenže nedal. O minutu později však svou chybu napravil. Holešovští Ještěři měli do konce poločasu víc šancí, ale k jejich smůle to bohužel ke vstřelení branky nevedlo.V průběhu 2. poločasu nastoupila nová posila Holešovských Ještěrů, Vít Chrastina. Ten se neukázal v dobrém světle, protože hned po jeho nástupu na hřiště dostal branku mezi nohy od Adama Krále, který za tento zápas nastřílel výborné 4 branky. Utkání bylo velice vyrovnané, ale větší štěstí měli hoši z FC Scoutdoor.cz.

Rafani - Rude Boys 4:6 (3:2)
branky: M. Krčma 3x, J. Krčma 1x - Mazur 2x, Šmigura 2x, Jůza 1x, Papírek 1x
rozhodčí: Půček (zn. 3)
delegát: Tomáš Matoušek
hvězda utkání: Adam Závada (RAF)
komentář:
Utkání dvou týmů, které si brousí zuby na ty nejvyšší příčky přineslo pohledný fotbal
s pěknými akcemi a deseti brankami navrch. Zápas začal na již uschlém horním
betonu, což fotbalu jen prospělo. Fotbal nahoru dolů svědčil oběma týmům a
tak se bylo na co dívat. Za stavu 0:0 po  pěkné kombinační akci červených Adam Závada hlavou dal na 1:0. Rozhodčí Půček gól uznal, ale střelec se přiznal, že balón se mu svezl po ruce a tak se skóre neměnilo. Na první regulérní gól se však nečekalo dlouho. Milan Krčma po rychlém protiútoku zavěsil. Poté se týmy pravidelně střídaly a přidávaly na své konto branky rovnoměrně. Většinou se jednalo o rychlé brejky po ztrátě balónu. Z tohoto trendu vybočila pouze šibenice Pavla Šmigury.

BTG Bärenzwinger - Holešovští Ještěři 1:1 (0:0)   
branky: Půček 1x - Heliš 1x
delegát: Papírek                                                                          
rozhodčí: J. Krčma
hvězda utkání: Heliš (JEŠ)
komentář:
Utkání Bárenu s Ještěrama nebylo nikterak záživné, ba naopak! Baren potvrzoval po dobu utkání velikou smůlu, která tento tým provázela celý první hrací den. Hráči obou celků byli nuloví. V prvním poločase, se o rozruch postaral kapitán Půček řvouce na svého spoluhráče Goňu „kokote“ poté, co vstřelil tyč u jasné branky. Výsledek 1:1 zajistil oběma nepochybně hvězdným celkům 1 bod, čímž naznačili jak se jejich stav bude v Betonové lize nadále vyvíjet.

FC Scoutdoor - Rude Boys 2:3 (1:1)
branky: Procházka 1x, P.Matoušek 1x - Just 1x, Šmigura 1x, Papírek 1x
rozhodčí: Miloš Půček (zn. 3)
delegát: Petr Žažo
hvězda utkání: Just (RB)
komentář:
Začátek tohoto utkání hodně sliboval od těchto dvou týmů, které první dva zápasy
zvládli na výbornou a měli stejné ambice před tímto duelem. V 1.poločase nejdřív
otevřel skóre Martin Procházka ze Scoutdooru, ale Rude Boys se ještě podařilo
vyrovnat do poločasu. 2 poločas začal být hodně napínavý a přinesl hodně dobrých
šancí na obou stranách, ale zase blíž k vítězství byl FC Scoutdoor, protože trefil přesně
prázdnou branku Pavel Matoušek  a poslal svůj tým do vedení. Jenže hoši z Rude Boys
dokázali ještě vyrovnat, a dokonce poslední tečku - po pěkné přihrávce si zaběhl za obranu
Radim Papírek a svůj kádr poslal do vedení, které si už tým pohlídal a nedovolil FC Scoutdooru skórovat. Na podívanou to bylo velice slušné utkání jedinou zmínkou bylo opět vystoupení Miloše Půčka v roli rozhodčího, který sice naštěstí neovlivnil tentokrát zápas, ale dělal chyby pořád.

Bärenzwinger - Rafani   1:4 (0:2)
branky: Půček 1x - Závada 1x, M. Krčma 1x, J. Krčma 2x
rozhodčí: Just (zn. 1)
delegát: Heliš
hvězda utkání: J. Krčma (RFN)
komentář:
Lepší dojem z předchozích zápasů ukázal tým Rafanů, a proto měli mít
větší šanci na tříbodový zisk než jejich soupeř. Hned z kraje zápasu dává Závada
první branku v tomto utkání, ještě před poločasem se trefuje J. Krčma, když oklamal
brankaře svoji kličkou a dává konečnou podobu v poločase na 2:0, Půček svoji brankou
zdramatizovává zápas, to se ale nelíbí ikonám v týmu Rafanů bratrům Krčmovým, kteří
rychle odpovídají každý po jedné brance a výsledek tohoto zápasu je 4:1 pro Rafany.

Rude Boys - Holešovští Ještěři   2:0 (1:0)
branky: Mazur 2x
rozhodčí: Miloš Půček (zn. 2)
delegát: Milan Krčma
hvězda utkání: Michal Mazur (RB)
komentář:
Michal Mazur skóruje po úočné akci Rude Boys a dostává tento tým do vedení 1:0. Tato trefa nastartovala ještě k lepšímu výkonu Holešovské Ještěry, kteří na celý poločas uzavřeli Rude Boys na své polovině. Začátkem 2. poločasu jako by se Holešovským Ještěrům přestalo dařit a z protiútoku, opět Michal Mazur dává branku. Utkání bylo v rukou Rude Boys, kteří sice měli málo šancí a byli skoro pořád na své polovině, ale klidně čekali na chyby Holešovských Ještěrů.

FC Scoutdoor - BTG Bärenzwinger   3:1 (1:0)
branky: Král 2x, Procházka 1x, - M.Pivoda 1x   
rozhodčí: Jan Krčma (zn. 3)
delegát: Petr Žažo
hvězda utkání: Adam Král (SCT)
komentář:
Před začátkem bylo jasné, že favoritem tohoto duelu bude tým FC Scoutdooru, který ztratil body jen s těžkým soupeřem Rude Boys za to BTG Bärenzwinger dokázal jen remizovat s Ještěry a to mužstvo Ještěrů ještě mělo převahu a hrálo velice sebevědomě. V 1.poločase otevřel skóre Martin Procházka, který tento hrací den hrál ve skvělé formě. Zahanbit BTG Bärenzwinger nechtěl Marek Pivoda, který se postaral o vyrovnání, když se po tvrdém průniku dostal až před prázdnou branku a tam zakončil úspěšně. 2.poločas byl mezi dvěma mužstvy velice vyrovnaný a jak kdyby zelení pochopily, že se můžou prát o dobrý výsledek. Jenže těsně před koncem jim zhasil šanci na bod Adam Král, který rozhodl zápas
ve prospěch svého mužstva.

Rafani - Holešovští Ještěři  10:1 (8:1)
branky: Závada 5x, M. Krčma 4x, J. Krčma 1x - Heliš 1x
rozhodčí: P. Růžička (zn. 1)
delegát: T. Matoušek
karty: Adamec - ŽK
hvězda utkání: Adam Závada (RAF)
komentář:
Rafani, kterým to bez Petra Žaža moc nešlo, si chtěli spravit chuť z relativně nepovedeného Hracího dne na Holešovských Ještěrech. Papírové předpoklady se začaly naplňovat prakticky okamžitě po úvodním hvizdu. Rafani se dostali díky Milanu Krčmovi do dvougólového vedení. Bojovní Ještěři zaslouženě snížili Helišem a chvíli to vypadalo na vyrovnaný zápas,
jenže ještě do poločasu inkasovali 6x, několikrát po svých hrubých chybách. Bojovnost Holešovskému týmu však upřít nelze, což dokládá např. velmi obětavý skluz Štěpána Adamce, který zabránil jistému gólu. Druhý poločas se dohrával už jen z povinnosti, přesto Rafani ještě dvakrát skórovali a uštědřili svému soupeři nepopulární „desítku“. Plnou polovinou se o to zasloužil Adam Závada, který do týmu Rafanů skvěle heně zapadnul a zdá se být velmi efektivní posilou ofenzívy týmu z Kačerova. Pozornému oku Pavla Růžičky neuniklo ani mikroskopické tahání za dres v podáni Holešovského Adamce a tak na opoledním sluníčku na Horním Betonu zasvítila první žlutá karta sezóny.


pozn. red.: Článek bude doplněn i o zbývající zápasy, ihned po jejich doručení příslušnými delegáty

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Omlouvám se za chybu

(T. Matoušek, 12. 8. 2008 14:46)

Z gestikulace rozhodčího jsem to pochopil jinak.

Žluté karty

(Pavel Růžička, 12. 8. 2008 0:23)

V prvním hracím dnu byly rozdány pouhé 3 žluté karty. Z toho 2 vyfasoval Helmand. Jmenovitě Žák a Hradil, kteří to mají za 10 korun do příštího hracího dne (jinak 20,- dle sazebníku BL). Třetí kartu obdržel Závada nikoliv Adamec, jak uvádí delegát Matoušek. Hráč Závada zaplatil ihned po utkání.

Časomíra

(Pavel Růžička, 11. 8. 2008 22:17)

Po přečtení komentářů k utkání Rafani - Scoutdoor situace nabírá jasných obrysů. První chybou je to, že si rozhodčí nechá měřit čas. Sudí by měl mít čas u sebe nebo alespoň být s časoměřičem domluvený, kdy a jak mu oznámí konec. Pokud čas uplyne, nelze hrací dobu prodlužovat. Ani při dohrání akce. Hraje se stejným způsobem jako v hokeji. Konec je jen jeden. Pokud branka padla po uplynutí časového limitu, platit neměla.

Neumím psát

(dodatek, 11. 8. 2008 21:54)

neumím psat takže začátek měl vypadat asi takhle : já tvůj tým ani v nejmenším neurazil ale respektuji ... aby to dávalo aspon trochu smysl...

p. žažo

(M.M -RB, 11. 8. 2008 21:51)

Já tvůj tvým ani v nejmenším respektuji nevím co se ti nelíbi , jen sem řekl že nemůžeš hodnotit objektivně nic víc .. :) navíc tvůj názor typu : že si něco myslíš a sám neděláš věci které by jsi měl , měřil si čas a nebyl vedle rozhodčího to je jasná věc ,důležité je aby tě slyšel rozhodčí a ne hráči co jsou kolem tebe . tečka ..A já se nerozčiluji jen konstatuji :) druhá tečka .

žažo žažo žažo

(pucek, 11. 8. 2008 14:57)

Petře , ty hloupé dítě!!. Jasně sem ti řikal , aby jsi stál u mě,když jsi stopoval čas. Bohužel jsi tak neučinil a tvoje kuňkání nebylo vůbec slyšet, když sis to tam šuškal sám pro sebe.

Pro delegáta Mazura

(P.Ž, 11. 8. 2008 14:06)

Co se hned rozčiluješ! To byl můj názor na výkon v tom zápase Miloše Půčka. Divím se proto, protože jeho výkon v roli rozhodčího byl otřesný. Nezapískal konec 1.poločasu kdy měl a co jsem zařval konec slyšeli to hráči i na hřišti! Já jsem tvůj tým taky neurazil tak co urážíš ten náš. A vůbec celý den podával takové výkony. Konec diskuze s tebou se o tom bavit nebudu!

hvězda utkání

(M.M - RB, 11. 8. 2008 12:16)

Dlouhonohý a ukecaný Král z SCO

Půček - rozhodčí

(M.M - RB, 11. 8. 2008 12:15)

Hele vole nekomentuj to já jsem byl delegát ...Petře žažo. navíc tvůj komentář nemůže být objektivní když jsi z líhně RAFANŮ :D... sry za to že sem nenapsal střelce a hvězdu utkání... střelci SCO - král 3x , matoušek p. 1x , procházka 2x a 1 vlastní , RAF - M.krčmá 2x .

Cože???

(P.Ž, 10. 8. 2008 21:50)

Jak je možné, že dostal Miloš Půček v zápase Rafani:FC Scoutdoor známku 1? Myslím si, že zápas vůbec nesledoval a párkrát něco odpískal a ještě k tomu nezapískal konec 1.poločasu, kdy měl a padla při tom branka (možná rozhodující).

dulezite

(Bui, 10. 8. 2008 21:05)

mam vam od tuana vzkazovat ze mu nejede pc tak se moc omlouva, ze vam to nemoze odeslat, zapisy z utkani,...

reakce redakce

(redakce, 10. 8. 2008 18:57)

opraveno

výsledek RAF_SCO

(M.M - RB, 10. 8. 2008 18:10)

výsledky jsou přehozeny RAF 3 - SCO 6 !!!!!

Kam posílat reportáže?

(Pavel Růžička, 10. 8. 2008 13:31)

Reportáže neboli komentáře ze zápasů posílejte na email: betonovaliga@seznam.cz