Jdi na obsah Jdi na menu
 


2. hrací den - plusy a mínusy

19. 8. 2008

Plusy a mínusy 2. hracího dne

 

Plusy

1. SFC Sporting Inconcludente Husova. Srovnát loňský Sporting a ten letošní je jako porovnávat Trabant s Ferrari. Zatímco v minulé sezóně byl Sporting stabilně na předposledním místě a každé vítězství bylo pro tento tým téměř svátkem, v aktuální sezóně je vše jinak. Sporting se zatím drží na parádním druhém místě a to jen kvůli horšímu skore. Letní posily Střelec s Kolaříkem se ukázaly být mimořádně přínosné. Ačkoliv tuto neděli husovský oddíl nasbíral historických 12 bodu i bez opěvovaného Střelce. Klíčem k úspěchu byla nepropustná obrana, kterou výtečně dirigoval kapitán Rygal. Uvidíme jak dlouho týmu vydrží úvodní euforie.

2.  Předsednictvo BL. Nebylo to jednoduché rozhodnutí, ale prozíravost řídící složky BL  napomohla výtečným podmínkám pro 2. hrací den. Původně byl program naplánován na sobotu, ale předsednictvo se na základě konzultací s meteorology rozhodlo o odložení na neděli. V čase kolem sobotního dopoledne panovaly nad Zlínem nepříjemné podmínky s hustým deštěm a hrůzu nahánějící bouří. Kdežto neděle byla jako stvořená pro Betonovou ligu, na nebi pár sympatických mráčků a k tomu ideální, slunné polojasno.

3. Delegáti. Až na jednu nepatrnou výjimku jménem Tuan pracují všichni naprosto spolehlivě a kvalitně. Zápisy o utkáních jsou včas zpracovány a doručeny na správnou adresu v odpovídající kvalitě. Snad tento vzorný přístup delegátů vytrvá.
 

Mínusy

1. Shadow. Hvězdný tým obhajující titul byl tuto neděli zastižen v nedobré kondici. Jak jinak si vysvětlit absolutní kolaps těchto mistrů míče. Pouhé tři body jsou jejich nejhorším výsledkem v dějinách soutěže. Shadowskou mizérii završila dehonestující porážka od Ještěrů.

2. Barvy dresů. Jak informovali někteří delegáti, ve více případech se stalo, že hráči jednoho týmu nenastoupili oděni do stejné barevné kombinace. Vše už prošetřuje disciplinární komise a brzy vynese přísné tresty za porušení jednoho z nejzákladnějších pravidel soutěže.

3. BC Ajaccio - Rafani 0:0. Utkání dvou tradiční rivalů oko fotbalového fajnšmekra příliš nepotěšilo. K vidění byla pouze urputná bitva o ligové body s množstvím slovních intervencí, záludných soubojů, simulování a také tristního výkonu rozhodčího. Nakonec každý z týmů urval jeden bod a asi nikdo nebyl spokojen.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

hmm

(Pavel Růžička, 26. 8. 2008 14:48)

Co jiného bys čekal? :D Vždycky se to musí hodit na sudího.

hm.

(stanislav juza, 25. 8. 2008 17:15)

no byl bych zvědav jaké by byly reakce, když bych pískal všechny fauly, co tam byly. příspěvek by nezněl: Pískal poprvé, neodpískal vše... ale: Pískal poprvé, písknul až moc... :D

Rozhodčí

(Pavel Růžička, 24. 8. 2008 14:19)

Ale vždyť je to logické. Prostě jsi pískal poprvé a utkání bylo místy vyhrocené. Chyba byla jednoznačně v absenci delegovaného rozhodčího, který by utkání měl, vzhledem ke svým zkušenostem odpískat lépe a hlavně přísněji. Ale i to nezaručuje bezproblémové utkání. Viz. Rude boys - Ještěři.

cože?

(stanislav juza, 24. 8. 2008 13:28)

zní mi to, jako by mě ajaccio obviňovalo z remízi. pokud si chcete stěžovat na kvalitu, tak pouze u toho, kdo způsobil absenci rozhodčího. na druhou stranu stav 0:0 napovídá, že šance nebyly proměněny (pro nepřítomné hráče). takže bych pořádně zvážil, komu vinu přidělit. jinak pokud jsou pro filipa kučeru komentáře bezcenné, tak bude asi lepší komentáře zrušit. nikdo pak nebude napadat jeho postavení a herecký - promiňte, strategický výkon.

Filip Kučera

(Petr, 21. 8. 2008 13:22)

Co jiného bych mohl od tebe čekat. :D Já nic já muzikant, že? Jinak, nejsem hráč Rafanů.

Lži, fikce a ještě jednou fikce

(Filip Kučera, 21. 8. 2008 9:36)

Dlouho jsem se zdráhal narušit své soustředění před dalším hracím dnem BL touto nesmyslnou debatou. Ale množství nesmyslů zde dosáhlo takové úrovně, že zkrátka musím reagovat. Všechny lživé a fiktivní příspěvky dvou členů ukřivděných týmů, jež posledně obdržely od Ajaccio porážku (Rafani pouze morální) pramení pouze z toho, že hledají zástupný problém za své neúspěchy. Nějaké ovliňování rozhodčích, vyhrožování a podobné nesmysly existují jen v jejich fantaziích. Ovšem mají vždy plné právo obrátit se na DK a nezamořovat zdejší stránku svými bezcennýmií komentáři. Děkuji za pochopení.

Ty vole :D

(Boy, 21. 8. 2008 9:11)

Co to pořád melete? Radši se soustřeďte na svoje výkony a neplakejte tu pořád jak vám někdo ubližuje.

Souhlásím s Jardou Pivodou

(Petr, 21. 8. 2008 7:33)

Přesně tak. Filip si myslí, že je na hřišti pánem a může si rozhodovat...

Obava

(Pavel Růžička, 20. 8. 2008 19:47)

Jakou obavu, co jako může Filip udělat, když někdo proti němu něco pískne? Toto je alibistické schovávání se za případné chyby rozhodčích. A jakou výhodu má, že je předseda BL? Tento titul používá proto, že ligu založil a stará se o její chod.

Filip

(Jaroslav Pivoda, 20. 8. 2008 19:21)

Podle mě, když ti někdo po zápase vyhrožuje, tak to není jen strategie. Filip byl takový a takový zůstane. Jeho velkou výhodou je, že je předseda BL. Rozhodčí proto mají obavu něco proti němu písknout. Proto už nechci být rozhodčí. Jestli bych musel pískat, tak zápas Ajaccia už pískat nechci.

Pilipes

(Pavel Růžička, 20. 8. 2008 16:34)

Tak to je jeho strategie. Snaží se tím rozhodit tým. Nemyslím, že by se nějak extrémně "rozčiloval". Každý z nás se bude zastávat svého hráče, nic s tím nenaděláme a navzájem se o pravdě nepřesvědčíme. Nechme to už být, myslím, že výsledek neuškodil nikomu.

Filip

(Petr, 20. 8. 2008 16:30)

beru, nezvládl to asi rozhodčí, ale nejvíce mě štve, když proti Filipovi někdo udělá třeba jen minimální faul, což se většinou ani nepíská a on sse hned rozčiluje, že to sudí nepískl. A když udělá on faul na protihráče, tak hned říká, že je to simulování. Začíná mi to připadat jako chování některých hráčů Barenu...

Filip

(Pavel Růžička, 20. 8. 2008 16:27)

Jistě, Filip měl pár faulů. Podle mě možná měl dostat kartu, ale od toho tam byl rozhodčí, který zápas nezvládal. Což byla chyba. Ten zápas by byl úplně jiný, kdyby rozhodčí postupoval správně. Vzhledem k tomu, že Staňa Jůza není rozhodčí a nikdo jiný tam nebyl, tak se dalo očekávat, že to podobně skončí. Trest pro rozhodčího také nelze uplatnit, když není na listině sudích.

BC Ajaccio - Rafani 0:0

(Petr, 20. 8. 2008 16:17)

Ale tak o Filipovi Kučerovi s i myslím své...

Honza

(Pavel Růžička, 20. 8. 2008 16:15)

Petře nejdříve se zeptej Jana, potom můžeš reagovat. S Honzou jsem o tom zápase mluvil. Nechci to ventilovat na stránkách. Myslím to, co mi říkal.

BC Ajaccio - Rafani 0:0

(Petr, 20. 8. 2008 13:22)

Honza určitě nesimuloval. Spíš bych řekl, že váš hráč Kučera, když fauluje, tak říká, že všichni ostatní simulují, ale když někdo kopne ho, tak se strašně rozčiluje, že se to nepíská...

Simulování

(Pavel Růžička, 20. 8. 2008 11:42)

Peťo, zeptej se třeba Honzi, odpoví ti :D To utkání je už za námi, rozhodně nepatřilo mezi nejslušnější. Bohužel, některé zákroky volaly po kartě, ale nestalo se. Už je to pryč.

BC Ajaccio - Rafani 0:0

(Petr, 20. 8. 2008 8:01)

To by mě zajímalo, kde tam bylo simulování?

sestava kola

(pan Ing., 19. 8. 2008 21:28)

no nevidím to tu ...

dehonestující porážka :D:D

(Jan Mika - Shadow, 19. 8. 2008 18:43)

kam vy na to chodit hosi fakt me to pobavilo