Jdi na obsah Jdi na menu
 


2. hrací den - výsledky, statistiky, komentáře

16. 3. 2008

Horní Beton

Rafani – Rude boys 3:6 (1:2)
Góly: Žažo 2, Kolmačka – Papírek 3, Šmigura 2, Mazur
Rozhodčí: Rygal – známka 2
Delegát: T. Matoušek
Hvězda utkání: Papírek (RUD)
Komentář:
Tým Rafanů nastoupil proti nováčkovi Rude Boys ve značně okleštěné sestavě, bez bratří Krčmů, a na jeho hře se to bohužel projevilo velmi negativně. Za tyto dva hráče zaskočili talentovaní mladíci Kolmačka a Šafařík, ale i přes jejich dobrou hru nezastoupili oba Krčmy ani z poloviny. Ambiciózní tým Rude Boys této situace dokázal využít a od začátku Rafany přehrával. Rafani byli až na oporu týmu Žaža téměř neškodní a soupeři cestu za třemi body moc neznepříjemnili. V dresu Rude Boys si premiéru v BL odbyl Pavel Šmigura.
(tom)

FC Pálivé Papričky – FC Scoutdoor.cz 3:1 (3:0)
Góly: Ceniga, Basel, Závada – Michnáč
Rozhodčí: Bořuta + Janča – známka 3
Delegát: T. Matoušek
Hvězda utkání: Ceniga (PAP)
Komentář:

Tradiční problém týmu Scoutdoor je špatná koncentrace na úvodní zápasy. Tak tomu bylo i nyní a po vyrovnaném a opatrném začátku se aktivní tým Papriček dostal do vedení. Scoutdoor zvýšil nasazení, ale kvůli bezzubé koncovce z brejků inkasoval do poločasu ještě dvakrát. Ve druhé půli byl k vidění parádní fotbal nahoru dolů, ale hráči Scoutdooru se předháněli v zazdívání tutových šancí. A jelikož i Papričky spálily několik šancí, skóre se neměnilo. Čestný úspěch Scoutdooru zaznamenala pouze defenzivní posila Michnáč svým prvním gólem v BL, ale Papričky si už výhru pohlídaly.

(tom)

SFC Sporting Husova – Rude boys 5:5 (1:2)
Góly: Janča 3, Bořuta, Rygal – Papírek 3, Šmigura 2
Karty:
ŽK: Just (RUD)
Rozhodčí: Vítek – známka 2
Delegát:
P. Žažo

Hvězda utkání:
Janča (SFC)

Komentář:

Na začátku byl k vidění velice opatrný fotbal z obou stran. Nikdo se nechtěl dopustit žádné velké chyby, ale v průběhu poločasu se to rozjelo. Nejprve skóroval tým Sportingu, ale ještě v průběhu prvního poločasu se dostali do vedení Rude Boys, kteří dokázali skóre otočit celkem rychle na 1:2. Druhý poločas začal, co se týče branek, daleko rychleji. Rude Boys se dostali do dvoubrankového vedení, ale ani to nestačilo na „mlsavé Husičky“, kteří dokázali dvoubrankový náskok vyrovnat. V závěru se do vedení dostali opět Rude Boys, ale těsně před koncem se Pavel Just dopustil velké chyby, která stála Rude Boys výhru - rukou tečoval střelu směřující do brány a inkasoval žlutou kartu a následovala penalta. Střec Janča nejenže dal z této jedinečné šance gól, ale navíc zkopletoval hattrick. Na druhé straně se radoval aspoň trochu za remízu Radim Papírek - kapitán Rude Boys, který také vstřelil hattrick.
(pež)
- redakčně upraveno

Rafani – FC Scoutdoor.cz 1:7 (1:1)
Góly: Šafařík – Vítek 3, Procházka 2, P. Matoušek 2
Rozhodčí: Rygal – známka 2
Delegát: T. Matoušek
Hvězda utkání: Procházka (SCO)
Komentář:

Zápas týmů, které začaly druhý hrací den shodně prohrou, byl ze začátku velice vyrovnaný. Scoutdoor si po minulém kole, kdy se zranil kapitán T. Matoušek vybral další porci smůly. Zhruba po dvou minutách se po jednom ze soubojů na polovině hřiště ocitl na zemi kanonýr Král a se zraněním kolene odstoupil ze zápasu. I přes herní převahu Scoutdooru to díky dobře bránícím Rafanům dlouho vypadalo na bezbrankovou remízu, ale 5 sekund před poločasem se do odkryté brány trefil ne příliš často vídaným odrazem o mantinel nový Rafan Šafařík. Po krásně zahraném signálu se však hned z rozehry Vítka trefil Procházka a vyrovnal. Druhá půle byla již zcela v režii hráčů v modrém. V exhibičním tempu sázeli jeden gól za druhým a pohlednými akcemi, často vyšperkovanými patičkami, znemožnili oslabené Rafany, kteří nakonec rezignovali a zápas dohráli jako neškodní „Rafánci“. Úřadující mistr by se měl nad dnešním představením BL zamyslet a chce-li pomýšlet na úspěch, tak vhodně doplnit kádr. Naopak na druhé straně byla příjemným překvapením souhra Vítka a Procházky, ze které vzešlo hned pět gólů Scoutdooru.
(tom)

SFC Sporting Husova – FC Pálivé Papričky 2:5 (1:2)
Góly: Janča, RygalCeniga 3, Závada, Basel
Karty: ŽK: Ceniga (PAP)
Rozhodčí: Michnáč – známka 2
Delegát: T. Matoušek
Hvězda utkání: Ceniga (PAP)
Komentář:

Zápas se začínal již za stavu, kdy krápalo a Beton začal být kluzký a na hranici hratelnosti. Po souhlasu obou kapitánů se však uskutečnil. Ze začátku bylo vidět, že všem aktérům, kteří ještě s tímto povrchem za mokra nemají zkušenosti, dělá pohyb docela problém. Namísto kombinací byly k vidění spíše střely z dálky, které likvidovali zadáci obou týmů. Zápas se zlomil těsně před poločasem, když kapitán Papriček Ceniga přeci jen prostřelil v tomto zápase skvěle hrajícího kapitána Sportingu Rygala. Sporting sice ještě do poločasu vyrovnal, ale poslední slovo měly opět Papričky. Druhý poločas se odehrál už za hustého deště, který proměnil Beton v kluziště. V podmínkách na hranici regulérnosti prokázaly větší vůli po vítězství Papričky a třemi góly zápas rozhodly. V závěru sice ještě korigoval po sporně nařízené penaltě po ruce Cenigy Janča. To však již nic nezměnilo na stále sílícím dešti a vítězi posledního utkání, kterým se staly Papričky.
(tom)


Dolní Beton

FC Helmand - BTG Bärenzwinger 0:7 (0:6)
Góly: - Kolařík 4, Půček 3
Rozhodčí:
Delegát:
Hvězda utkání: Půček (BAR)
Komentář:

Hned v úvodu utkání se po chybách ze strany Helmandu tým Bärenu ujímá vedení 2:0 a i poté pokračuje ve vysokém tempu. V podání Helmandu byla hra příliš chaotická a přihrávky většinou nenašly toho, koho měly. Jednoznačný průběh vyústil v poločasové vedení 6:0. Ve druhém poločase hrál tým Helmandu lépe, Bären už nebyl tak aktivní. Dobrý výkon v útoku předvedl Puček a i nová posila týmu Kolařík, který vstřelil 4 branky. Zápas končí výsledkem 7:0 pro tým Bärenzwinger.

(hel)

Shadow - Holešovští Ještěři 4:0 (2:0)
Góly: Mika 2, Tuan, Graubner
Rozhodčí: M. Půček - 2
Delegát: F. Kučera
Hvězda utkání: Tuan (SHD)
Komentář:

Konfrontace technicky výborně vybavených hráčů Shadow a zarputilých bojovníků z Holešova se od začátku vyvíjela dle očekávání. Hráči v černých rozlišovacích hráli sebevědomě, rychle si vyměňovali míč a když bylo potřeba tak předvedli individuální kličkovanou v podání Tuana a nebo kapitána Jana Miky. Na úvodní brance se podílel i třetí hráč Shadow, nenápadný ale velmi platný Graubner, který do branky uklidil přihrávku po samostatné akci Tuana. Z nahrávače ve střelce se o malou chvíli změnil Tuan, jenž zvýšil vedení svého týmu na 2:0. Ještěři toho mnoho nepředvedli, dokonce se jim za celé utkání nepodařilo ani jednou nebezpečně vystřelit na branku soupeře. Druhý poločas byl opět jasně v režii Shadow. Dvě branky v něm zaznamenl jeho kapitán Jan Mika, čímž stanovil konečné skóre na 4:0 ve prospěch svého týmu.

(fik)

FC Helmand - BC Ajaccio 0:6 (0:2)
Góly: P. Růžička 3, Dyšlevský 1, Kučera 2
Rozhodčí: Mika - 1
Delegát: Tuan
Hvězda utkání: P. Růžička (AJC)
Komentář:

Ajaccio mělo první šanci zápasu, když zahráválo pokutový kop, ovšem kapitán týmu Růžička svoji šanci zahazuje. Do vedení dostal Ajaccio Dyšlevský po přímém kopu, když využil perfektní exekuce Pavla Růžičky a dorazil míč do prázdné branky. Překrásný gól po dlouhém centru Dyšlevského dává hlavou Růžička. Tým Ajaccia pokračuje v aktivní hře a připisuje si i další góly. Dobrou práci v defenzivě a i v útoku odvedl F.Kučera. Pro tým Helmand je tento výsledek příliš krutý, měli pár šancí, ale ty ke své smůle nedokázaly proměnit. Tým Ajaccia si připisuje první vítězství v této sezóně, když poráží tým Helmandu 6:0.

(hel)

Shadow - BTG Bärenzwinger 2:1 (1:1)
Góly: Mika, Tuan - Kolařík
Rozhodčí: P. Růžička - 2
Delegát: O. Růžička
Hvězda utkání: Mika (SHW)
Komentář:

V zřejmě nejvíce sledovaném utkání programu 2. hracího dne proti sobě nastoupily dva mimořádně ambiciózní týmy, a tak byli všichni přihlížející v očekávání kvalitní kopané. Bärenzwinger se od začátku zaměřil na obranu. Marek Pivoda branku opouštěl jen, když se pokoušel rozehrávat a to většinou dlouhým nákopem někam mezi chodník a okolní paneláky. Na obou týmech se projevila nervozita z důležitého zápasu. Hráči Shadow se snažili hrát co je jim vlastní, ale v minulém zápase excelentnímu Tuanovi se nedařilo a ani kapitán Mika zrovna neexceloval. Z letargie všechny vytrhl až střelec úvodní branky Pavel Kolařík. Baren se však z vedení neradoval dlouho, neboť kapitán Mika ještě do poločasové pauzy vyrovnal trochu šťastnou střelou, která se sotva doplazila za brankovou čáru. Druhá půle přinesla o poznání zajímavější podívanou. Šancí přibývalo na obou stranách a nebýt magické přitažlivosti tyček, skóre by narůstalo. V druhém pločase, byly při letmém pohledu na hřiště jasné ambice obou týmů. Zatímco hráči Shadow se snažili tvořit a svého soupeře přehrávali, Baren na útočné snažení zcela rezignoval a zaměřil se pouze na úpornou obranu. Ve středu pozornosti byl opět Marek Pivoda, který sice předvedl několik výtečných defenzivních zákroků, ale jeho výkon sráží neustálé, nesmyslné povykování na rozhodčího i protihráče. Jen díky benevolenci rozhodčího tento hráč dohrál bez žluté karty. Rozuzlení dramatu obstarala ofenzivní hvězda týmu Shadow Tuan, který využil perfektně načasované přihrávky a propálil M. Pivodu v brance Bärenu. Zelení při snaze o vyrovnání se snad poprvé v zápase hrnuli do útoku, ale na víc než obrovskou šanci kapitána Půčka, jenž trestuhodně minul prázdnou branku, už to nestačilo. Shadow byl lepším týmem a zaslouženě zvítězil.

(fik)

BC Ajaccio - Holešovští Ještěři 4:2 (2:0)
Góly: Růžička 2, Dyšlevský 2 - Heliš, Adamec
Rozhodčí: J. Pivoda - 2
Delegát: O. Růžička
Hvězda utkání: Dyšlevský (AJC)
Komentář:

Ajaccio si zvedlo sebevědomí proti Helmandu a chtěli vyhrát i proti nováčkovi z Holešova. Ještěři začali takticky dobře a zaměřili se především na obranu. Jenže jejich plán vzal za své a hned ve 2. minutě inkasovali zásluhou staronové posily Martina Dyšlevského. Další branku přidalo Ajaccio o chvíli později a Ještěři se chtě nechtě museli pokoušet o ofenzívu. Branku se jim podařilo vstřelit až za stavu 3:0. Zkušenost byla na straně Ajaccia, které bylo lepším celkem, ovšem střelecky se jim příliš nevedlo. Každý z týmu ještě přidal po jedné brance a tak se soupeři rozešli výsledkem 4:2 pro zkušený tým z Ajaccia. Zápas ovlivnilo počasí, protože se z hrací plochy stalo kluziště.
(par)

Shadow - FC Helmand (1:3) 4:6
Góly: Mika 2, Tuan, Graubner - O. Růžička, Žák 2 , Mrázek 2, Hradil
Rozhodčí: P. Růžička - 1
Delegát: Kučera
Hvězda utkání: Mrázek (HEL)
Komentář:

Před tímto utkáním by si na Helmand vsadil jen ten největší blázen či bloud. Bezzubé nebo prakticky žádné výkony týmu z afghánské provincie byly místy trapné a bez jakéhokoliv snahy. Ovšem fotbal je krásná hra a betonový fotbal, ten je ještě o mnoho krásnější. Kdo chtěl v tomto souboji uspět, musel mít brusle a pláštěnku. Spíše než fotbal to byl vodní boj. Menší hráči si museli dávat opravdu pozor, aby na stranách, kde byly největší kaluže, měli kruh či plovací vesty, protože vody bylo opravdu požehnaně. Hodilo by se spíše hrát vodní pólo (nezaměnit s pólem anglickým, to by se utopil kůň). Ale zpět k utkání. Dlouho to vypadalo, že utkání bude na branky chudé, ale minutu před koncem poločasu se Shadow dostal do vedení. Tou dobou na hřišti běhal úplně jiný Helmand. Hráči bojovali a bili se jako lvi. Zápas otočili na 3:1. Jenže Shadow vstřelil kontaktní gól, ale Helmand opět odskočil. Byla to přetahovaná s velkým počtem šancí. Celý cyklus se opakoval ještě jednou, když tým kapitána Míky opět snížil. Jenže Helmand nechtěl prodat kůži lacino a opět odskočil na rozdíl dvou branek. To už Shadow nezareagoval a po zatím nejhorším výkonu v sezóně prohrál 6:4. Zkušenému týmu nesedl povrch, protože se nedokázal po kluzkém povrchu pohybovat. Zápas prvního s posledním skončil senzací. Helmand si napravil reputaci po dnešních mizerných výkonech.
(par)

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Rozdělení

(Pavel Růžička, 21. 3. 2008 18:40)

Pokud jste zvědaví na rozdělení týmů, tak vám to prozradím.
Dole: Ajaccio, Helmand, Papričky, Rafani, Rude boys
Nahoře: Bärenzwinger, Ještěři, Scoutdoor, Shadow, Sporting

Papricky

(Ceniga, 20. 3. 2008 22:15)

Dulezita je radost ze hry, ne vytezstvi za kazdou cenu.... Ale tohle ty asi nikdy nepochopis....

Cecku

(Bui, 20. 3. 2008 18:56)

Ja vim jak to vsechno bylo =) a zatim vetsinou co tu rikas nic takhle nebylo...plan tymu Shadow se dari...vedeme tabulku, sice nam nevysel plan bez ztraty bodu a jelikoz jsme uz ztratili tak uz je to jedno...dulezite je vyhrat

Papriky

(Ceniga, 20. 3. 2008 12:16)

Njn v zakach sem byl v B ale, ty ani nvs kolikrat sem rekl Scuglikovi ze nechcu hrat za vas, rozhodne me vic naucil zurek nez kdybych hral za dementa Scuglika :-)... Navic ja na Pasekach hraju nesedim :-* a taky te mam tak rad ^^.....

for Cecek

(Bui, 20. 3. 2008 8:34)

Cecku tady nejde o to ze jsi tam chtel jit :D tady jde o to jestli dostanes vubec pozvanku :D a myslim ze vsem je jasne ze si zadnou nedostal :D i ja jsem hral na pasekach pro zabavu a hral jsem tam pokud dycky ligu a divizi a ty si byl v becku a pak v acku vid? :D a nemyslim si ze sedet na pasekach je lepsi nez sedet polocas u nas :D

Papricky

(Ceniga, 19. 3. 2008 23:41)

A mas pravdu, na pripravu sem chtel jit, ale bohuzel nemuzu za to ze sem si pretrhal vazy v kotniku, od te doby uz to neni ono.. A nvm kdo se mi smeje :-D to uz je ale asi vyplod tve fantazie

Papricky

(Ceniga, 19. 3. 2008 23:39)

Bui :-D ty si trosku mimo realitu, ja hraju fotbal pro zabavu nemam potrebu lozit lidem do prdele a podavat jim vodu... Sezona bude dlouha na to jake si mel kecy ze vyhrajete bez ztraty bodu tak hovno hovno ste pred nama o 5 bodu ale mate o zapas vic takze prakticky ste pred nama o 2 body... Dost chabe na to jaky ste skvely tym...

jebo

(betonový týpek, 19. 3. 2008 22:35)

Tak kurzy na vítěze :D trošku výsměch ne ? kluci probudte se .....

Kurzy na vítěze

(Fortuna, 19. 3. 2008 19:19)

vsadit můžete ve všech našich sázkových
kanceláří - Fortuna

kua ceniga

(Bui, 19. 3. 2008 16:13)

kua ceniga nwm na co si furt hrajes ale je to uz trapne tady furt mlet o tymu Shadow =/ je to pro tebe asi tezke se na nas koukat z tretiho mista vid? Mrzi me ze te ani nevzali na tu tescomu na pripravu jak si tam vsem na pasekach basnil ze te tam vezmou v dorostu a ted tam stale trcis na pasekach malo se ti vsici smeji =) myslim ze bys mel min psat a vic hrat...

sázka

(tomas rygal, 19. 3. 2008 15:15)

tak chlapi me by taky zajimalo kdo to vypsal, chci vedet u koho z vas si mam vsadit,

Papriky

(Ceniga, 19. 3. 2008 11:06)

:-D taky by me zajimalo jestli to nedelal clen tymu Shadow...

dotaz

(M.Krčma, 19. 3. 2008 9:48)

podle čeho jste dělali ty kurzy, to by mě opravdu zajímalo;-)

Kurzy na vítěze

(Fortuna, 18. 3. 2008 22:42)

Vítěz BL
Shadow 1,45
BTG Bärenzwinger 7,5
Rafani 8
FC Pálivé Papričky 12
BC Ajaccio 12
Rude Boys 12,5
FC Scoutdoor.cz 17,5
SFC Sporting Husova 30
FC Helmand 45
Holešovští Ještěři 50

Nejlepší střelec
Milan Krčma RAF 1,6
Pavel Růžička AJC 3,75
Pavel Kolařík BRN 5,25
Tuan Dao Van SHW 5,5
Martin Janča SFC 5,75
Radim Papírek RUD 5,75
Pavel Šmigura RUD 6
Jan Míka SHW 7,5
Tomáš Ceniga PAP 8,5
Miroslav Heliš JES 9
Miloslav Půček BRN 9,5
Pavel Mrlík RUD 10
Ivan Palík PAP 10
Adam Zavada PAP 10,5
Petr Žažo RAF 12
Filip Kučera AJC 14
Martin Dyšlevský AJC 15
Jan Krčma RAF 15,5
někdo jiný 7

Návrh

(M.Půček, 18. 3. 2008 20:50)

Tento víkend budou velikonoce, proto navrhuji, zda-li by se nasledující hrací den nepřesunul až na další týden. Pouze nápad.

PLAY-OFF

(tomas rygal-sporting, 18. 3. 2008 13:53)

play-off neni spatna cast souteze, jistou dobu sem byl proti p-o,ale bylo by o co hrat(o ucast v play-off) az do posledniho zapasu, samozrejme je to nevyhoda tymu ktery skonci prvni, muze totiz vypadnout uz ve ctvrtfinale, samozrejme ze v rozbehle soutezi nesmi menit system souteze.

Ale podminkou by take muselo byt ze hrac musi v zakladni casti odehrat urcity pocet zapasu, aby si tym nevzal posily az na tuto cast ligy.

Toto je muj nazor.

O play-off by se muselo hlasovat, jak uz ste psali nize.

souhlas..

(Michal Mrázek, 18. 3. 2008 9:21)

Ondro s tou minutou ticha absolutně souhlasím;-)

paly off-NE

(Filip Kučera, předseda VV, 18. 3. 2008 8:16)

Můj soukrommý názor a také názor Ajaccia je takový, že Play off zatím určitě ne. BL je dlouhodobá soutěž, přičemž play off takovu soutěž zbytečně degraduje. A jak říká Jan níže, během rozehrané soutěž se nic měnit nebude. Necháme to jako podnět kd diskuzi na přísští sezóny, ale nedomnívám se, že by to bylo přínosné.

play off je na nic

(Jan Mika - Shadow, 18. 3. 2008 0:02)

jsem zasadne proti play off je to zbytecne a navic liga uz bezi a o zadnem play off nepadlo ani slovo ..upravovat system ligy behem souteze je celkem vyjimecne takze jako Jan Mika rikam NE

PLAY OFF

(M. Heliš, 17. 3. 2008 23:30)

hráči BL, příště se podepiš, s tím Play Off s tebou souhlasím, že by to bylo zajímavé, kdyby se hrálo např. na 4 vítězné zápasy, ale někteří by byly proti, nedalo by se o tom Play Off hlasovat, kapitánmi týmů.